איזה גודל רכב מתאים להשכרת רכב בארץ?

אילוסטרציה: השכרת רכב | מקור: pexels

איזה גודל רכב מתאים להשכרת רכב בארץ?

השכרה יכולה להיות פתרון מצוין עבור אנשים שלא מחזיקים רכב פרטי אך עדיין מעוניינים להימנע מתחבורה ציבורית. אבל איך בוחרים את הדגם המתאים, מה מטרת ההשכרה ומה עושים עם הביטוח? הנה כל התשובות.

התחבורה הציבורית בישראל לוקה וחסר אבל לא כולם יכולים להרשות לעצמם לקנות ולהחזיק רכב פרטי. בנוסף, רבים מעוניינים ברכב לעיתים רחוקות בלבד או לאירועים מיוחדים כמו לקראת חופשה בצפון, אירוע משפחתי וכן הלאה.

במקרים כאלה הפתרון הטוב ביותר הוא לבקר בסוכנות השכרת רכב ולברר על דגמים זמינים. ההשכרה משתלמת וזולה מכפי שנהוג לחשוב וניתן לבצע אותה במגוון רחב של דגמים. עם זאת, לא תמיד קל למצוא את הרכב המושלם מתוך הקטלוג של חברות ההשכרה.

[ad id="72183"]

הגדרת צרכים והשוואת דגמים

בשלב הראשון כדאי להחליט מה בדיוק עומדים לעשות עם הרכב ומי צפוי להשתמש בו. אם למשל מטרת ההשכרה היא שימוש אישי וקצר-מועד ברכב, אפשר להסתפק בדגמים מקטגוריית מיני או סופר מיני ולחסוך עשרות שקלים ביום. לחילופין, בהשכרת רכב לטיול עם המשפחה יש צורך בדגם משפחתי גדול או לפעמים אפילו ב-SUV, ג'יפ או קרוסאובר.
מלבד הגודל, בשלב השני צריך לבחון את המפרט של הרכב ואת המידות שלו. את זה אפשר לעשות עוד לפני שמגיעים לאולמות ההשכרה ועל בסיס מידע שמופיע באתרי האינטרנט. במידה והמידע אינו מספק, ניתן לתאם נסיעת מבחן על דגמים מסוימים או לקבל המלצות מחברים, קרובים ובני משפחה. יש לברר על הזמינות של הרכב המבוקש ולוודא שאפשר לקחת אותו בסוכנות השכרה קרובה. במסגרת השוואת דגמים ניתן גם לקבל מידע על דירוג הרכב במבחני ריסוק, על מספר כריות האוויר ועל שיקולים נוספים שקשורים לבטיחות הנוסעים והמשפחה.

עלויות השכרה ותוספות למחיר

השיקול הכספי לא פחות חשוב בבחירת רכב שכור והוא מחייב השקעה של זמן ומשאבים. כדאי לשאול את נציגי חברת ההשכרה מה העלות ליום והאם ניתן לקבל הצעת מחיר אטרקטיבית יותר בהשכרה לתקופה ארוכה כמו שבוע או חודש.

בנוסף, חשוב לקחת בחשבון שהמחיר הבסיסי הנקוב בדרך כלל לא כולל תוספת על נהג צעיר או נהג חדש, אבל הוא כן אמור לכלול ביטוח. הבעיה היא שעלויות הביטוח עולות ככל שגיל הנהג יורד וככל שרושמים כמות גדולה יותר של נהגים. התוספת עבור הביטוח או רישום הנהגים היא בנפרד ויש פערים של עשרות אחוזים בין חברות ההשכרה.

בשורה התחתונה, אין גודל אחד ויחד שמתאים להשכרת רכב בארץ והרבה תלוי בצרכים של הלקוח. הדבר החשוב הוא להשקיע את הזמן המתאים בהשוואה בין הדגמים ולא להתפשר על רמת הבטיחות של הרכב הנבחר. אפשר גם לקבל המלצות על חברות השכרה מסוימות וליצור איתן קשר כדי לשמוע הצעת מחיר מסודרת.

הכתבה נכתבה בשיתוף חברת "אלדן" המציעה מגוון פתרונות השכרת רכב בארץ ובחו"ל.

[ad id="72183"]

אילוסטרציה: השכרת רכב | מקור: pexels
אילוסטרציה: השכרת רכב | מקור: pexels
Autosport