אוטוספורט > חדשות רכב > קריאות תיקון > קריאת תיקון לג'יפ רנגלר, תקלה בכרית האוויר של הנהג

קריאת תיקון לג'יפ רנגלר, תקלה בכרית האוויר של הנהג

קריאת תיקון לג'יפ רנגלר | צילום: יצרן

קריאת תיקון לג'יפ רנגלר, תקלה בכרית האוויר של הנהג

חברת ג'יפ האמריקאית קוראת לכ- 500,000 רכבי ג'יפ רנגלר ברחבי העולם אל המוסך לתיקון תקלה אפשרית בכרית האוויר של הנהג אשר עלולה למנוע מהכרית להיפתח במקרה של תאונה.

הרנגלר של ג'יפ הוא ללא ספק אייקון מוטורי מהמוכרים בעולם הרכב. בין אם אתם אוהבים אותו או לא, הרנגלר הוא ללא ספק ההגדרה של המונח "ג'יפ" והוא מגדיר מחדש כבר עשרות שנים איך אמור להיראות רכב שטח מחוספס ואגרסיבי. כעת, עקב תקלה אפשרית בכרית האוויר, כ- 500,000 רכבי ג'יפ רנגלר ברחבי העולם נקראים למוסך לתיקון הבעיה.

[ad id="72183"]

קראית התיקון הנ"ל היא קריאת תיקון רשמית של קונצרן פיאט-קרייזלר והיא כוללת 392,464 רכבי ג'יפ רנגלר בצפון אמריקאי בין השנים 2007-2010, כ- 7,435 רכבים בארה"ב עם הגה ימני בין השנים 2011-2016, 35,412 רכבים בקנדה, 8,529 רכבים במקסיקו ו- 62,580 רכבים בשאר העולם.

אם כך, לבעיה. הבעיה האפשרית היא במנגנון כרית האוויר של הנהג אשר עלול להיכשל ולא לעבוד במהלך תאונה, מה שיוביל לאי-פתיחת כרית האוויר במקרה של תאונה. עפ"י בכיר בחברת ג'יפ, הבעיה נוצרת עקב חשיפה ממושכת של המנגנון לאבק, לכלוך ולחות שנוצרת בעיקר עקב נסיעה של הלקוחות בשטח לאורך זמן או נסיעה ללא גג וללא דלתות בחלק מהדגמים. בג'יפ מרגיעים את הלקוחות ואומרים שאם אכן מנגנון הכרית האוויר ייכשל, תידלק נורה בלוח המחוונים, אם דבר זה יקרה – יש לסור מייד אל המוסך.

בעת הביוקר במוסך בג'יפ יחליפו את הרכיבים התקולים מאחורי ההגה ובמוט ההגה. למרות שמדובר בקריאת תיקון גדולה יחסית, בג'יפ לא דיווחו על נפגעים עקב הבעיה עד כה.

קריאת תיקון לג'יפ רנגלר | צילום: יצרן
קריאת תיקון לג'יפ רנגלר | צילום: יצרן