אוטוספורט > חדשות רכב > חדשות חו"ל > הונדה חושפת אקורד הייבריד מתוחת פנים לשנת 2017

הונדה חושפת אקורד הייבריד מתוחת פנים לשנת 2017

הונדה אקורד הייבריד החדשה | צילום: יצרן

הונדה חושפת אקורד הייבריד מתוחת פנים לשנת 2017

הונדה ממשיכה בייצור רכבים ירוקים ופיתוח טכנולוגיות בתחום. היצרנית חושפת את דגם האקורד הייבריד לשנת 2017, דגם אשר מצהירה היצרנית כי הוא חסכוני ועוצמתי יותר מהדגם הנוכחי עם הספק נאה של 212 כוחות סוס שיופקו ממנוע בנזין בנפח 2.0 ליטרים ומנוע חשמלי.

הונדה עובדת בימים אלו על טכנולוגיית נסיעה המופקת מתאי מימן. אם לשפוט על פי המכירות העולמיות של החברה בדגמי ההייבריד, כנראה שלגרסת המימן צפוי עתיד מבטיח. כעת מתרכזת היצרנית בדגמים הקיימים וחושפת את דגם ההייבריד למכונית המנהלים המוכרת, האקורד, שתשווק עבר באביב הקרוב כדגם 2017.

[ad id="72183"]

הונדה מצהירה כי הדגם החדש עבר מקצה שיפורים רחב בהשוואה לדגם היוצא וכי הוא יהיה עוצמתי יותר מבחינת הספק המנוע ויעיל יותר בצריכת הדלק. הדגם החדש יקבל מנוע בנזין בנפח 2.0 ליטרים בטכנולוגיית i-VTEC אליו ישודך מנוע חשמלי עם סוללת ליתיום. השילוב יוליד הספק משולב של 212 כוחות סוס, עם נתון פליטת מזהמים נמוך במיוחד של 49 גרם/ק"מ של CO2 בעיר, 47 גרם/ק"מ בנסיעה בינעירונית והנתון לנסיעה משולבת יעמוד על 48 גרם/ק"מ.

הדגם החדש יכלול שלל איבזור וטכנולוגיות חדישות כיאה לרכב מנהלים מפנק. באקורד יותקן בורר מצבי נסיעה להתאמה לכל מצבי הנהיגה הרצויים, לדוגמא מצב נסיעה על חשמל בלבד. ברכב תותקן מערכת סאונד משודרגת עם חיבור למכשירי אפל ואנדרואיד, מערכות בטיחות שונות מבית הונדה דוגמת מערכת עזר לבלימה, סטייה מנתיב ועוד. עיצוב המכונית ישודרג במעט בהשוואה לדגם היוצא עם קווי עיצוב חדשים למכסה המנוע, יחידת תאורה קדמית חדשה עם תאורת לד כחולה, ותגי 'הייבריד' מסביב למכונית.

כסטנדרט תגיע המכונית עם מצלמת רוורס רחבת זווית, מערכת עזר לבלימה, בקרת שיוט אדפטיבית, מערכת התראה מהתנגשות וכפי שהוזכר מערכת התראה לסטייה מנתיב. בקונסולה המרכזית יותקן מסך מגע בגודל 7 אינץ' באמצעותו ניתן לשלוט על מערכות הרכב השונות, כמו כן הרכב יצויד בחימום מושבים מלפנים ומאחור ולקינוח חיישני חנייה קדמיים ואחוריים.

הונדה אקורד הייבריד החדשה | צילום: יצרן
הונדה אקורד הייבריד החדשה | צילום: יצרן