אוטוספורט > אביזרים וצרכנות > סקירת מוצרים ועסקים > סקירה: מערכת ניטור לחץ אויר (TPMS) של T.Guard
קיבלתי לידיי את מערכת ניטור לחץ האוויר בצמיגים של T.Guard הפופולארית לתקופה של חודש ימים. ניטור לחץ אוויר בצמיגים היא מערכת חיונית וחשובה, השאלה עד כמה זו מדוייקת?

סערה בחוץ, פיליפ מגיע ומביא לי את מערכת הניטור לחץ אוויר של T.Guard ומפציר בי להתקשר למנכ"ל החברה המייבאת. "למה?" אני שואל אותו, והוא עונה עם חיוך: קיבלתי את זה כבר לפני שבוע, שכחתי את זה באוטו. תתקשר תגיד שקיבלת, לפחות שידעו. "טוב, בסדר" אני עונה ופותח את הקופסה המהודרת (כן, מהודרת ביחס לזו שציפיתי). בפנים מצאתי את צג המידע, 4 חיישנים להתקנה על שסתומי הצמיגים (וונטיל), מפתח אלן לסגירת ברגי הנעילה של החיישנים, מדבקת צמדן (סקוטש) לקיבוע הצג, חיווט להתקנה קבועה של הצג ברכב ומטען למצת במידה ואתם לא רוצים להתקין אותו באופן קבוע, חוברת הוראות בעברית ואפילו מדבקה להדבקה על השמשה כחלק מתוכנית המלחמה בתאונות הדרכים.

[ad id="72183"]

מערכת ניטור לחץ אויר (TPMS) של T.Guard | צילום: משה אהרוני
מערכת ניטור לחץ אויר (TPMS) של T.Guard | צילום: משה אהרוני

ניגשים לעניין, ההתקנה והכיול אורכים פחות מ- 5 דקות. מבריגים חיישן במקום מכסה השסתום בצמיג, סוגרים את בורג הנעילה למניעת נפילה או גנבה, ומכיילים בעזרת הצג שקולט באופן אלחוטי את המידע שמשדר החיישן וחוזר חלילה עוד 3 פעמים.

את צג המידע מצמידים לדש-בורד במקום הרצוי בעזרת הצמדן המצורף ונהנים ממידע שוטף הודות לחץ האוויר וטמפרטורת האוויר בכל צמיג וצמיג. למערכת גם אופציה להתרעה, משמע אתם קובעים את הנתונים המינימאלים של לחץ וטמפרטורה על פי הגדרת יצרן הרכב שלכם והצג מתריע בעזרת קול ונורה מהבהבת כאשר אלו יורדים מתחת לנתונים שהגדרתם.

ללא ספק, מערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים היא מערכת יעילה וחשובה, היא מתריעה כאשר לחץ האוויר יורד – לנסוע עם לחץ אוויר לא תקין באופן קיצוני מהווה סיכון בטיחותי. מעבר לכך, במידה ויש לכם תקר קטן באחד הגלגלים, תוכלו לגלות זאת עוד לפני שתישארו בלי אוויר בכלל ולהספיק לגשת לפאנצ'ריה הקרובה. מעבר לכך, שמירה על לחץ אוויר תקין בצמיג תמנע צריכת דלק מוגברת ותשמור על חיי הצמיג. יש לא מעט מערכות כאלו בשוק, במגוון מחירים רחב וכולן חשובות באותה המידה – ההבדל ביניהן הוא הדיוק, האמינות ונוחות קריאת הנתונים – את הפרמטרים האלו יצאתי לבדוק.

חודש ימים אני כבר עם המערכת ובעיות לא צצו. המכשיר נדלק בכל פעם כשאני מניע את הרכב ונכבה לבד מעט אחרי שיצאתי ממנו. לפעמים לוקח לו קצת זמן "להתחבר" לכל החיישנים, אבל נסלח לו, זה לא באמת קריטי.

מסך המידע בהחלט נעים. תחילה התעצבנתי על העיצוב, אבל זה הטעם שלי, ועם הזמן למדתי לקבל אותו על הדשבורד. כשחשוך הוא מזהה זאת לבד ומדליק תאורת מסך והנתונים קריאים וברורים. רק שימו לב שבזמן ההתקנה אתם מכוונים אותו בצורה נכונה, בזוויות מסוימות רואים רק את הצג ולא ממש את מה שכתוב עליו.

ומה לגבי דיוק? כמה וכמה פעמים עצרתי בתחנת הדלק, השוותי בין לחץ האוויר בצמיגים שרשום על גבי הקומפרסור המקומי לבין הלחץ שרשום במערכת ה- T.Guard ועוד כמה פעמים עשיתי זאת עם בודקי לחץ אוויר עצמאיים, מקצועיים יותר ומקצועיים פחות. בכל המקרים, הדיוק היה בסדר, ונרשמו הפרשים קטנים של 1 עד 2 PSI.

מערכת ניטור לחץ אויר (TPMS) של T.Guard | צילום: משה אהרוני
מערכת ניטור לחץ אויר (TPMS) של T.Guard | צילום: משה אהרוני

לסיכום, מדובר בעוד מערכת לניטור לחץ אוויר בצמיגים. היא לא מחדשת ולא ממציאה את הגלגל, אבל היא עושה את העבודה שלה בצורה טובה. היתרונות אגב, נעוצים דווקא במחיר השפוי – אם כי היינו מצפים למחיר קצת יותר נוח לכל כיס, ובקלות ההתקנה המאפשרת כמעט לכל אחד לעשות זאת לבד.

אגב, אם עלה בכם החשש לגנבת החיישנים, שכן הם מורכבים מחוץ לצמיג, על השסתום – אז האמת היא, שגם לי, אבל כבר חודש, ברחוב השקט שלי – והם שורדים (כנראה, הודות לברגי הנעילה). לצורך ההמחשה, המכסים הכתומים שהזמנתי ב- eBay בעבור 2 דולר – נעלמו אחרי פחות מ- 48 שעות.

את ערכת ה- T.Guard תוכלו לרכוש בחנויות האביזרים במחיר שנע סביב ה- 590 שקלים. את ההתקנה, כמו שהבנתם, אפשר לעשות לבד, או בבתי העסק (בעיקר לאלו המעוניינים בהתקנה קבועה).

[ad id="73944"]