נעשה ונצליח בע"ה   •   הוסף למועדפים   •   קבע כדף הבית   •   צור קשר   •   התחבר או הרשם
לייק בגוגל!

Google+

לייק בפייסבוק!

ראשי חדשות רכב כתבות ודעות מבחני רכב פורום רכב מוסכים ושירותים סיקורי אירועים ספורט מוטורי אביזרים וצרכנות היגוי יתר מבצעי רכב
רשימת תפוצה
פרטים נוספים
חפש באוטוספורט
חפש בפורומים:
חפש מוסך:
חפש בלוח מוכרים-קונים:
שימושון רכב
משרד הרישוי
מכוני רישוי
מסמכים שימושיים
יבואני רכב
פורומי רכב
יעוץ בקניית רכב
טכני, טיפול ואחזקת רכב
צמיגים וג'אנטים
אביזרים ומערכות שמע
שיפורי רכב
השוואת מחירים
ביטוח רכב
ליסינג
הסבה לגז
סקר מהיר
מבחן דרכים ארוך טווח וסיכומי אחזקה שנתיים לסקודה פאביה
06/10/2009 ב- 17:02 מאת stio
מבחן מתמשך- שנה ביחד: סקודה פאביה החדשה חוגגת
12 חודשים על הכביש עם בקשה אחת בלבד: אל תקראו לה מותק

12 חודשים חלפו מאז שהפאביה הצעירה עלתה על כבישי ארצנו המשובשים, וכעת הגיע הזמן לסכם את התקופה.
בנקודה הראשונית של קבלת הרכב הרכב הספיק לגמוע 14 ק"מ, בנקודת החודשיים ביחד גמע הרכב 636 ק"מ, בנקודת החצי שנה ביחד הספיק הרכב לגמוע 1350 ק"מ ובנקודת השנה ביחד גמע הרכב 6510 ק"מ.


דגם הרכב הנבחן הוא "ספורט". ששם הדגם לא יטעה אתכם: זהו לא רכב ספורטיבי אלא בעל אבזור כזה, למרות שלעיתים חברות הביטוח אוהבות לנצל את שמות הדגמים כדי להעלות את מחירי פוליסות הביטוח. האבזור המתקבל עם הדגם הספורט ספיציפית הוא חישוקי סגסוגת קלה ("מגנזיום") נאים בעלי צמיגים בחתך נמוך במידה 205/45R16, הגה 3 צלעות של אוקטביה vRS, מושבי ספורט עם תמיכה צידית לגב בין היתר, מושב נהג המתכוונן גם לגובה ופנסי ערפל קדמיים. חשוב לציין שלדגם זה יש בקרת אקלים מכאנית ולא דיגיטלית כמו בדגם המקביל, ה- "אלגאנס".
למעונינים שיחפצו בלוח שעונים "מקסי- דוט" בעל מחשב דרך משופר הכולל מד דלק מכאני (במקום דיגיטלי) וכמו- כן גם מד חום מנוע מכאני, יאלצו לשלשל לקופת הסוכנות עוד 800 ש"ח.
כאלו שיהיו מעונינים להוסיף גם מערכת קול מקורית על כל רמקוליה, ייאלצו להוסיף עוד 2900 ש"ח לקופת הסוכנות, ואם, במקרה, תהיו מעונינים בידית לשליטה מההגה על המערכת המקורית, הסוכנות תשמח לקבל מכם עוד 900 ש"ח (המחירים נכונים לספטמבר 08'). לקינוח תאלצו להמתין לקבלת הרכב 3 חודשים, "במקרה הטוב", לדברי הסוכן. המחיר העדכני והרשמי של הרכב נכון להיום הוא 105,900 ש"ח ללא התוספות המפורטות מעלה. שימו לב שיש צורך להוסיף אביזרי מיגון ע"פ דרישות חברות הביטוח, דבר שמייקר בכמה מאות שקלים את העסקה.

יחידת הכוח המותקנת ברכב המבחן היא בנפח 1598 (1600) סמ"ק המספקת 105 כ"ס ב- 5600 סל"ד, עם נתון מומנט מכובד של 15.6 קג"מ המתקבל ב- 3800 סל"ד.
הזינוק המסורתי מ- 0 ל- 100 קמ"ש יתבצע ברכב תוך 11.5 שניות, והנהגים הממהרים יוכלו להגיע עד ל- 185 קמ"ש מכובדים בהחלט.
תיבת ההילוכים היא אוטומטית רגילה, האהובה מאוד על עם ישראל. 6 הילוכים קדמיים יקדמו את פניכם, כולל מצב S (ספורט) שאמור להעביר את הגיר למצב "משיכת הילוכים" כדי לאפשר ביצועים הרבה יותר טובים מהמצב הרגיל של הגיר. התיבה מצויידת גם באפשרות תפעול "טיפטרוניק" (תפעול ידני) באמצעות הסטת ידית ההילוכים לצד ימין במצב D בלבד. תצוגת לוח השעונים תשתנה ותראה לנהג את כמות ההילוכים הקימיים ועל איזה הילוך בדיוק הוא נמצא.

בתחום האבזור הרכב מצוייד בנוסף לאבזור המקובל בדגם ה"ספורט" (ראו פירוט מעלה) גם ב- 4 חלונות חשמל כולל יחידת מרים חלונות בנעילה, 2 מפתחות קפציים עם כפתור לפתיחת דלת תא המטען מרחוק, משענת יד נפתחת לאכסון חפצים, מראות חשמליות עם הפשרת אדים, מושב נהג המתכוונן גם לגובה, הגה המתכוונן לגובה ולעומק, נעילה מרכזית באמצעות המפתח, נעילת דלתות מתוך הרכב בלחיצת כפתור עם אופצייה לתכנות לנעילה אוטומטית כשהרכב עובר 5 קמ"ש, מחשב דרך כולל נתוני צריכת דלק ממוצעים וטמפ' חיצונית, תאורה קדמית ומרכזית בתוך הרכב הנדלקת אוטומטית עם פתיחת הרכב ע"י השלט ונכבת עם הכנסת המפתח לסוויץ', תא כפפות מקורר באמצעות יחידת המיזוג של הרכב, תאורה בתא המטען ע"י נורה יחידה בצד שמאל, שקע 12V כולל מצית, מאפרה, התראה לדלתות פתוחות, גלגל חלופי בגודל מלא, וידיות ומראות בצבע הרכב.
בתחום ההתקנות המקומיות הותקנו מס' פריטים ברכב המבחן: רדיו דיסק של חברת "קנווד" דגם 312 בעל תאורה בצבע ירוק, מרימי חלונות, קודנית כולל עלוקה, 2 רמקולים וטוויטרים אחוריים (בדלתות האחוריות) בנוסף לשניים קדמיים שהגיעו מהמפעל, ווילון אחורי עם סיסמת היבואן הישראלי.סיסמת הפרסום של היבואן המקומי על גבי הוילון האחורי צילוםבתחום הבטיחות אומנם הרכב זכה לציון של 4 כוכבים בלבד במבחני הריסוק, אך הוא מצוייד בכל המערכות הבטיחותיות האלקטרוניות המקובלות כיום ברכבים פרטיים: 6 כריות אוויר עם אפשרות לביטול כרית האוויר של מושב הנוסע הקדמי באמצעות המפתח, מערכת ABS עם בלמים בעלי סיוע כוח Dual-Rate ומערכת MSR לוויסות מומנט המנוע, מערכת בקרת משיכה ASR, מערכת ESP עם כפתור ESP OFF לביטול באופן מוחלט של המערכת, ומערכת TPM לניטור לחץ האוויר, המגובה ע"י כפתור SET הממוקם ליד בלם- היד.

פנים הרכב ברכב המבחן מעוצב באופן שמרני ורגוע, כמיטב המסורת של VAG. לא תמצאו שום דבר יוצא דופן, ולמעט מסגרת פתחי המיזוג בקונסולה המרכזית ובצדדי הרכב, וכמו כן בידיות הרכב- לא תמצאו כלל חלקים כסופים, הכל שחור. למרות זאת ניתן לקבל את הרכב עם חלקו התחתון של הדשבורד הצבוע בצבע לבן, וכמו כן גם את המושבים והדיפונים לדלתות.
מבחינת עיצוב חוץ, קורות A קיבלו חיפוי פלסטיק שחור המשתלב עם קווי השמשה הקדמית ודלתות הרכב, גימיק עיצובי נחמד מאוד המשותף גם לסוזוקי סוויפט.פנים הרכב מעוצב באופן שמרני ורגוע". תא הנוסעים, סקודה פאביהעל הכביש: אין חדש תחת השמש

בעת התחלת נסיעה ראשונית לאחר ההתנעה, נשמעת נקישה קלה בודדת כשהרכב מגיע ל- 20 קמ"ש. לא מדובר בתקלה, אלא בדיקה שעושה מערכת ה- ABS לחיישנים, ובפאביה הנקישה נשמעת גם לתוך תא הנוסעים.
האצה ברמזורים בגבולות הטעם הטוב מסתיימת ברוב המקרים בעקיפת כל המכוניות מימין ומשמאל תוך רעשי מנוע חזקים במעט מרוב המתחרות בקטגוריה. מעבר למצב ה- S בגיר יגרום לזירוז ההאצה באופן משמעותי בכך שהגיר ימשוך הילוך עוד ועוד לסל"ד גבוה ולא ימהר להחלפת ההילוך. במצב הרגיל של התיבה, ה- D, כבר ב- 80 קמ"ש ההילוך המשולב הוא דווקא שישי, לעומת מצב ה- S, כשבאותה מהירות משולב ההילוך הרביעי. הזזת מוט ההילוכים לכיוון צד ימין תגרום לכניסה למצב הידני. לחיצה בודדת למעלה תעלה הילוך, בעוד שלחיצה בודדת למטה, ניחשתם נכון- תוריד הילוך. יש לציין שנסיעה בהילוך גבוה ואח"כ עצירה ברמזור ללא הורדת ההילוכים באופן מסודר תגרום להורדה אוטומטית להילוך ראשון ע"י מחשב הרכב.
בשיוט רגיל ונינוח על 100 קמ"ש המנוע ייסתובב על 2200 סל"ד, אך הנתון יכול להתשנות מעט במידה ומדחס המזגן בפעולה. למרות זאת, רעשי רוח קלים מכיוון קורות A נשמעים ברכב במהירות העולה על 80 קמ"ש ההולכים ומתחזקים עם עליית המהירות ופוגעים במעט בהנאה מהרכב ובשקט המופתי מצד המנוע בנסיעה רגועה.
מבחינת יציבות ואחיזה דגם הספורט דווקא מצטיין, הודות לצמיגים הרחבים: פניות וסיבובים חדים יתבצעו בזריזות מופתית ללא ציוץ, דבר שיקנה לנהג ביטחון למרות שמין הסתם שההגה לא מספק כ"כ הרבה תחושה לגבי מה עובר על הסרן הקדמי ולכן צריך להיזהר מעט מעודף ביטחון עצמי, במיוחד בתקופה הראשונית ו/או במידה ולא מכירים את הרכב.
עם צבירת הזמן והקילומטרים סופגת הפאביה הצעירה מהמורות הכביש בצורה הרבה יותר מטובה מנקודת החודשיים ביחד. מילוי אוויר גבוה במידה ניכרת מהוראות היצרן תוביל באופן מיידי ומוחלט לנוקשות יתר ולאי נוחות לכל הנוסעים, מה גם שברכב המבחן מותקנים צמיגים בעלי חתך נמוך, ומלכתחילה הדבר משפיע על הנוחות שלא בדיוק מצויינת ברכב עקב מתלים קשים מעט.
עקיפות נעשות בצורה חדה, זריזה ומושלמת: כל רכב נעקף בזריזות, גם בעלייה, ללא קושי כלל. לחיצה חזקה על דוושת הגז תגרום להורדת הילוך מיידית ולהאצה טובה הרבה יותר של הרכב. לחיצה חזקה יותר תוביל להורדת 2 הילוכים באופן מיידי ותזרז באופן מורגש אך גם מצד שני קצת רועש, את האצת הרכב.
הגיר האוטומט בעל 6 ההילוכים עושה עבודה מצויינת. התיבה האוטומטית מעבירה הילוכים בצורה נעימה, רגועה ולא מורגשת כלל, בניגוד מוחלט לתיבות אחרות מקבילות של חלק מהמתחרות בקטגוריה. בעליות הרכב ישמור על יציבות ולא ידרדר אחורנית, אפילו לא בעליות חדות במיוחד.
מבחינת בלמים קיימת הססנות בלתי מוסברת בלחיצה עדינה וחלשה על דוושת הבלמים, אך בלחיצה חזקה קצת יותר ארבעת בלמי הדיסק בולמים טוב מאוד ללא רעשי רקע נלווים.
סה"כ הפאביה הצעירה מתנהגת בצורה טובה, נותנת ביטחון לנוהג בה ולא מאכזבת למרות כמה מינוסים שקיימים בה.קורות A קיבלו חיפוי פלסטיק שחור המשתלב עם קווי השמשה הקדמיתנתונים נוספים

מידת צמיגים: 205/45R16 (סגסוגת קלה)
מידת צמיג חלופי: 205/45R16 (ברזל)
צריכת דלק (בין עירוני) בתקופת ההרצה: 1:16 (בדיקה עצמית)
צריכת דלק (בין עירוני) לאחר תקופת ההרצה: 1:17.2 (בדיקה עצמית)
מרכב: האצבק 5 דלתות
אחריות: שנתיים ללא הגבלת ק"מ
קבוצת רישוי: 2
אורך (במ"מ): 3992
רוחב (במ"מ): 1642
גובה (במ"מ): 1498
בסיס גלגלים (במ"מ): 2462
משקל עצמי (בק"ג): 1115
נפח תא מטען (בליטרים): 300
נפח מיכל דלק (בליטרים): 45
תצורת מנוע: רוחבי
הזנת דלק: הזרקה רב נקודתית
שסתומים: 16

מתלים:
קדמיים: מקפרסון, מוט מייצב
אחוריים: רב חיבורי

מערכת בלמים:
קדמיים: דיסק מאוורר
אחוריים: דיסק


משפט אחד ודי...

בעד: אבזור, מנוע, אחיזה, אמינות
נגד: חוסר בשעון חום מנוע, נוחות בתוך העיר
סיכום: המובילה בתחומה


> כתיבה וצילום: stio
> דגם הרכב: סקודה פאביה 1.6 16V "ספורט"
מחפש מוסך - אוטוספורט גארג' - לחיפוש מוסך ושירותי רכב
אוטוסטור
שמני מנוע שמני מנוע
מגוון שמני מנוע
ליסקאר ליסינג מימוני ליסינג מימוני
ליסינג בהתאמה אישית
שמני גיר שמני גיר
מגוון שמני גיר
מוצרי טיפוח לרכב מוצרי טיפוח לרכב
מגוון מוצרי טיפוח לרכב
תוספי דלק תוספי דלק
מגוון תוספי דלק
האתר:
תנאי שימוש
צור קשר
פרסם באתר
מפת האתר
ארכיון כתבות
ארכיון אירועים
ארכיון תחרויות
כתבו עלינו
לבעלי אתרים
חסומים
מומלצים:
מכון רישוי
משרד הרישוי
יבואני רכב
קישורים 1-2-3-4
פולדיין
חיפוש מוסך
אתר רכב
פורום רכב
שברולט סוניק
קיה פיקנטו
המועדונים:
מועדון Asport
מועדון אופל
מועדון ב.מ.וו
מועדון פורד
מועדון PCR
מועדון VAGs
הצטרף למועדון Asport
אודות:
אודות אוטוספורט רכב
אודות מועדון Asport
אודות מועדון אופל
אודות מועדון ב.מ.וו
אודות מועדון פורד
אודות מועדון PCR
אודות מועדון VAGs
סימנים מוכרים


Copyright © Autosport.co.il
All rights reserved
2010 - 2006
Powered By phpBBHeb