אוטוספורט > ספורט מוטורי > סיטרואן מציגה את ה- C3 WRC לשנת 2017

סיטרואן מציגה את ה- C3 WRC לשנת 2017

סיטרואן C3 WRC | צילום: יצרן

סיטרואן מציגה את ה- C3 WRC לשנת 2017

אנשי סיטרואן וחטיבת סיטרואן-ספורט מציגים את ה- C3 WRC החדשה שתתחרה בין היתר ב- i20 WRC של יונדאי, בפיאסטה WRC וביאריס WRC במרוצי הראלי בעונת 2017.

אחרי שהציגו אנשי יונדאי את ה- i20 WRC הגיע גם תורה של סיטרואן להציג את זו שתייצג את המותג במרוצי הראלי לעונת 2017, ה- C3 WRC עליה ינהג כריס מיק הבריטי.

[ad id="72183"]

כמו המתחרה מבית יונדאי, גם ה- C3 הונדסה מחדש בהתאם לרגולציה החדשה בחוקי מירוצי הראלי, והיא נחשפה לראשונה באירוע מיוחד באבו- דאבי. ה- C3 WRC החדשה כוללת טורבו חדש וגדול יותר לשיפור ההספק, דיפרנציאל ושינוי בתכנון האווירודינמי של הרכב שבה לידי ביטוי בעיקר בכנף האחורית בעלת 2 הצלעות החדשה ובפגוש הקדמי והאגרסיבי שתוכנן היטב.

ה- C3 WRC החדשה מוכיחה כי החזרה של סיטרואן למרוצי ה- WRC היא במלוא העוצמה. צוות הנהגים והנווטים יכלול בנוסף לכריס מיק גם את סטפן לה-פברה הצרפתי, קרייג ברין האירי וההשייח' ק'אליד אל קאסימי. נראה כי סיטרואן תתחרה בסבב הראשון עם שני רכבי C3 WRC, אך בהמשך, באירופה, תתחרה החברה עם 3 או 4 רכבים בכל מירוץ.

מיק השקיע רבות בתכנון הרכב במהלך 2016. מחטיבת סיטרואן רייסינג נמסר כי ה- C3 WRC עברה כבר 9,500 ק"מ של נסיעת מבחן, החל מצרפת ופינלנד ועד פורטוגל ו-וויילס. ראש צוות המירוצים של סיטרואן, איב מאטון, אומר כי "בעונות הקודמות, רכבי הראלי לא היו מספיק אגרסיביים בחלקים מסוימים. אני חושב שהתלכדות הקהל, הנוף והאירוע בהחלט משפיעים, אך עדיין לרכבים חסר ללא ספק צד פראי וקרבי. אני חושב שנראה את זה גם עכשיו. אני מקווה שההשפעה על הקהל הצעיר יותר תהווה השפעה חיובית על האליפות".

בהמשך מחמיא מאטון למיק כחלק ואומר כי" אנו זקוקים למנהיג, מישהו בעל שפע של ידע טכני וניסיון. מיק תכנן רכבי מירוץ לקבוצת פיג'ו-סיטרואן מזה 10 שנים, והוא מהנדס מיומן, ששם לב לפרטים הקטנים ביותר. מיק הוא אחת הסיבות העיקריות שבגללן אנו מצליחים לדבוק בלוח הזמנים ולהגיע למטרות שלנו".

היריבים המרכזיים של מיק הם סבסטיאן אוגיאר, אלוף הראלי מזה 4 פעמים שהצטרף לקבוצת M-SPORT וינהג בפורד פיאסטה WRC, ת'יארי ניאוויל הבולגרי שינהג ביונדאי i20 WRC החדשה והכוכב הפיני, ג'ארי-מאטי לטוולה, שינהג גם הוא ברכב WRC חדש לגמרי מבית טויוטה, היאריס WRC. עונת מירוצי הראלי לשנת 2017 תחל ב- 20 לינואר ותיפתח במסלול הראלי המפורסם במונטה-קרלו.

סיטרואן C3 WRC | צילום: יצרן
סיטרואן C3 WRC | צילום: יצרן

[ad id="72183"]