טויוטה מציגה יאריס WRC

טויוטה יאריס WRC 2017 | צילום: יצרן

טויוטה מציגה יאריס WRC

טויוטה חוזרת לעולם המירוצים והפעם לגזרת הראלי שם תתחרה עם היאריס WRC החדשה. בעתיד הלא רחוק, מתכננת טויוטה להשיק גרסה ספורטיבית ליאריס ואין כמו מרוצי ה- WRC לקידום מכירות.

טויוטה משיקה קמפיין מרוצים חדש ובמרכזו עומד הדור החדש של היאריס הוותיקה במדי ב'. המטרה – מרוצי ה- WRC, ואם הכל ילך כמתוכנן, יציגו אנשי היצרנית היפנית גרסה ספורטיבית ליאריס שתגיע אל פס הייצור לראשונה לאחר יותר מעשור.

[ad id="72183"]

עברו 17 שנה מאז הפעם האחרונה בה השתתפה טויוטה במרוצי הראלי עם הקורולה המיתולוגית, ומאז לא חזרה. בימים אלו משיקה היצרנית קמפיין מרוצים חדש ומציבה את השחקנית הראשית, היאריס, כיריבה למתחרה האמריקאית, הפיאסטה של פורד. גרסת הראלי מתוכננת לעמוד על בסיס הדור הבא של היאריס, מה שאומר שזו לא תהיה מוכנה עד לעונת המירוצים של 2018.

לגבי מערך ההינע, שתי אופציות: הראשונה היא היברידית עם מנוע בנזין ומנוע חשמלי, אופציה שכבר קיימת ביאריס אך זו כמובן תשודרג ותשופר בהתאם למצופה ממכונית ראלי, והשנייה כוללת מנוע טורבו-בנזין בנפח 1.5 ליטרים, המשרת גם את הקרוסאובר החדש, ה- C-HR. המנוע יפיק כ- 180 כוחות סוס שיציבו אותה כמתחרה ראויה לפיאסטה ST ולפולקסוואגן פולו GTI.

היאריס WRC תכנס תחת מעטה המדבקות של תת המותג של טויוטה: גאנזו רייסינג (Ganzoo Racing) שהושק באירופה בתערוכת פריז השנה, וליגת ה- WRC היא קד"מ מעולה לפתיחת המותג לעולם.

בעבר הלא רחוק התנסו בטויוטה בדגמי יאריס משופרים כדגמי קונספט לראלי שגם הם הפיקו כ- 180 כוחות סוס עם מנועים מוגדשי טורבו. נשיא וראש מותג טויוטה האירופאית, ג'ון ואן זיל טוען כי "רצינו לייצר תחושת שייכות לספורט המוטורי העולמי, וגאנזו עמדו לצידנו כדי ללמוד מהספורט המוטורי, וכדי ליצור ריגוש סביב הרכבים שלנו. אם אתם אוהבים רכבים, הם לא אמורים לשמש לכם ככלי להגיע מנקודה A ל- B בלבד".

טויוטה יאריס WRC 2017 | צילום: יצרן
טויוטה יאריס WRC 2017 | צילום: יצרן
טויוטה יאריס WRC 2017 | צילום: יצרן
טויוטה יאריס WRC 2017 | צילום: יצרן
Autosport