אוטוספורט > חדשות רכב > חדשות חו"ל > פורד תציג משפחת רכבים חשמליים תחת המותג "מודל E"

פורד תציג משפחת רכבים חשמליים תחת המותג "מודל E"

פורד תציג משפחת רכבים חשמליים תחת המותג "מודל E"

פורד האמריקאית מעלה הילוך בכל הקשור לרכבים חשמליים ולאנרגיה ירוקה. היצרנית תציג בקרוב מותג חדש העונה לשם "מודל E", אשר יכלול למעשה משפחה של רכבים חשמליים וירוקים אשר יתבססו על דגמים קיימים של החברה.

ניכר כי בתקופה האחרונה רכבים חשמליים וטכנולוגיה ירוקה מהווים חלק גדול מן הפיתוח הטכנולוגי של היצרניות השונות. גם פורד האמריקאית לא רוצה להישאר מחוץ לתמונה ותציג בקרוב משפחת רכבים חשמליים חדשה, ככל הנראה עד 2019.

[ad id="72183"]

פורד תציע מספר רכבים חשמליים חדשים אשר ישווקו תחת המותג "מודל E". ההחלטה להפריד את הדגמים הללו משאר דגמי החברה היא החלטה שיווקית נטו אשר אמורה להעניק לרכבים הללו ייחודיות מסוימת על פני שאר דגמי החברה הסטנדרטיים. בתפריט של פורד נמצאים רכבים חשמליים לחלוטין, רכבים היברידיים ורכבים היברידיים נטענים בשלל תצורות ומרכבים דוגמת קרוסאובר, מכונית משפחתית וגם מכונית עירונית קטנה. הטווח המקסימלי של הרכבים החשמליים של פורד יעמוד על כ- 300 קילומטרים.

חלק גדול מרכבי מודל E יתבססו על דגמים קיימים של פורד דוגמת הפוקוס כאשר הייצור ייחל בקרוב במפעלה של פורד במקסיקו, מפעל אשר הוקם בעלות של יותר מ- 1.6 מיליארד דולרים. פורד כבר ניסתה להשתלב בשוק הנ"ל בעבר עם גרסאות היברידיות של הפיוז'ן וה- C-Max אך לא נחלה הצלחה. כמו כן חשוב לזכור שעד אשר יושקו הדגמים הראשונים של המודל E, המתחרות כבר תהיינה מוכנות עם דגמים חדשים ומוצלחים הרבה יותר מאלו הנמצאים כיום בשוק. בין המתחרות הפוטנציאליות ניתן למצוא את המודל 3 של טסלה, הבולט של שברולט והניסאן ליף שככל הנראה תתחדש בקרוב.

פורד מתכננת למכור לא פחות מ- 50,000 רכבי מודל E כל שנה, החל משנת 2019. סביר כי כבר בשנים הקרובות נזכה לראות מספר רכבי קונספט ואולי רכב חשמלי או שניים תחת המותג פורד, למשל פוקוס חשמלית חדשה נוספת.

פורד פוקוס Electric 2017 | צילום: יצרן
פורד פוקוס Electric 2017 | צילום: יצרן