אוטוספורט > חדשות רכב > חדשות חו"ל > ה- A4 אולרוד של אאודי מגיעה לארה"ב

ה- A4 אולרוד של אאודי מגיעה לארה"ב

אאודי A4 Allroad מגיעה לארה"ב | צילום: יצרן

ה- A4 אולרוד של אאודי מגיעה לארה"ב

מכונית הסטיישן הראשונה בהיצע של אאודי אמריקה נכנסת למשחק. גרסת האולרוד (Allroad) הקשוחה של ה- A4 מגיעה לארה"ב עם מנוע TFSI חדש, הנעה כפולה ותג מחיר התחלתי של 44,950 דולרים.

רכבי האולרוד (Allroad) של אאודי נמצאים כבר לא מעט שנים באירופה. מדובר למעשה בגרסת סטיישן מחוספסת וקשוחה למכונית קיימת, אופנה אשר התחילה עם ה- A6 Allroad לפני יותר מעשור והיום נמשכת עם ה- A4 וגם גרסאות הסקאוט (Scout) של סקודה המבוססות על אותו המתכון.

[ad id="72183"]

ה- A4 אולרוד שתגיע בקרוב מאוד לשוק האמריקאי היא מכונית האולרוד הראשונה של אאודי שעושה את הדרך אל מעבר לים ומכונית הסטיישן הראשונה שמציעה אאודי בארה"ב נכון להיצע הדגמים הנוכחי. גרסת האולרוד של ה- A4 מצוידת במנוע טורבו-בנזין חדש בטכנולוגיית TFSI המוכרת לנו. המנוע בגרסה זו מספק לא פחות מ- 252 כוחות סוס מרשימים וכ- 40 קג"מ מרשימים עוד יותר. הכוח מועבר אל הכביש דרך מערכת הנעה כפולת גלגלים (Quattro) ותיבת הילוכים S-Tronic כפולת מצמדים בעלת שבעה מהלכים.

כפי שניתן לראות מן התמונות, האולרולד נבדלת מאחותה ה- A4 הרגילה במספר מאפיינים בולטים דוגמת לא מעט חלקי מרכב עשויים פלסטיק שחור עמיד במיוחד למראה קרבי ולהתמודד עם שפשופים בתנאי דרך משובשים דוגמת יערות ושבילים, מרווח גחון משופר בכ- 4 סנטימטרים וכמובן מתלים המיועדים להתמודד עם אותם תנאי דרך. תחתית המכונית ממוגנת גם היא מפני תנאי הדרך כאשר על הגג ניתן למצוא מסילות אלומיניום מעוצבות המשמשות גם כגגון לנשיאת מטען. בין אינספור המערכות הטכנולוגיות באולרוד ניתן למצוא גם מערכת בקרה לירידה במדרון אשר אמורה לעזור לנהג להתמודד עם שיפועים חזקים ולמעשה לדרדר את הרכ באיטיות ובבטחה גם בתנאי שטח קשים וחלקלקים.

תא הנוסעים הוא מהמפוארים בקטגוריה ויציע כאופציה גם את לוח השעונים הוירטואלי של אאודי, מסך LCD גדול אשר מחליף את השעונים הקונבנציונאליים. כמו כן תציע אאודי אינספור מערכות טכנולוגיות חכמות וגם מערכת שמע סופר-איכותית בעלת 19 רמקולים מבית Bang & Olufsen.

מחירה של ה- A4 אולרוד בארה"ב יחל ב- 44,900 דולרים לגרסת הבסיס כאשר גרסת הקצה המאובזרת ביותר תעלה כ- 52,350 דולרים.

אאודי A4 Allroad מגיעה לארה"ב | צילום: יצרן
אאודי A4 Allroad מגיעה לארה"ב | צילום: יצרן

[ad id="72183"]