אוטוספורט > ספורט מוטורי > ראלי > מיצובישי אאוטלנדר PHEV – הפעם במדי ראלי

מיצובישי אאוטלנדר PHEV – הפעם במדי ראלי

מיצובישי אאוטלנדר PHEV | צילום: יצרן

מיצובישי אאוטלנדר PHEV – הפעם במדי ראלי

האוטלנדר PHEV סיים את קרוס-ראלי אסיה 2015. כמו שהוכיחו לנו יצרנים אחרים - מסתבר שהנעת חשמל וספורט מוטורי לא סותרים זה את זה.

כנראה שיש עוד זמן לנבואות השחורות, לפיהן רובנו ניסע (ולא ננהג בעצמינו) במכוניות חשמליות משמימות, ונהיגה ספורטיבית תהיה כמו רכיבת סוסים: פעילות שנועדה להנאה בלבד ולא כדי להגיע ממקום למקום.

בעוד יצרניות רכבי ספורט שונים מציגות גרסאות חשמליות או היברידיות – הפעם מיצובישי השתתפה במירוץ ראלי עם… כן, מיצובישי אאוטלנדר PHEV ההיברידי-נטען (כלומר ניתן גם לתדלק וגם להטעין מרשת החשמל; בקצרה, מנוע הבנזין משמש גם כגנרטור לטעינת הרכב ע"י לחיצה על כפתור יעודי, וגם להנעת הרכב כמו בכל רכב היברידי). לפני שאתם מרימים גבה. זכרו שמדובר באותה החברה שתחת ידה יצאה המיצובישי לנסר איוולושן.

כמובן שכדי להשתתף במרוץ ראלי, נעשו שינויים יחסית לרכב המקורי: הספק המנועים החשמליים ותפוקת הגנרטור עלו, קיבולת הסוללות הוגדלה ובמימוש הלוגיקה של מערכת ההנעה הכפולה נעשה שימוש בטכניקות מזו של הלנסר איוולושן.

את הראלי, שנמשך כשבוע ויצא מתאילנד, סיים האאוטלנדר במקום ה-20. היעד הבא לאאוטלנדר PHEV הוא ראלי פורטוגל, שיתקיים ב- 22-24 באוקטובר. כל הכבוד למיצובישי !

מיצובישי אאוטלנדר PHEV | צילום: יצרן
מיצובישי אאוטלנדר PHEV | צילום: יצרן
[adsenseyu1]